Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Aktuality

Vánoční dílny II. – baňky

Kulturní komise pořádá v pátek dne 13. prosince od 17:00 hodin v domku Kristiána Davida tvořivé dílny – malování vánočních baněk pod vedením lektorky paní Jany Povalové. Materiál zajištěn. Výroba 1 ks baňky – 40 Kč. Těšíme se na vás.

Provozní doba pošty mezi svátky

 

Oznamujeme občanům, že dne 23. prosince od 13:30 do 17:00 hodin a ve dnech 23. – 31. prosince bude pošta v naší obci z provozních důvodů uzavřena. Uložené doporučené a balíkové zásilky si můžete vyzvednout na poště v Kopřivnici. Ostatní služby budou zajištěny také na poště v Kopřivnici. Děkujeme za pochopení.

 

Vánoční jazzový koncert Let It Snow

Obec Ženklava Vás srdečně zve na vánoční jazzový koncert Let It Snow. Martin Galia v rámci projektu Swingalia představí vánoční jazzový repertoire, na kterém se podílí se svými přáteli, výbornými muzikanty. Kontrabas ovládne držitel ceny Anděl Marian Friedl, saxofony mladá elita soudobého evropského jazzu Štěpán Flagar a čtveřici uzavře slovinský kytarista Luka Cojhter. Můžete se těšit na zahraniční i tuzemské sváteční hity. Koncert se koná v neděli dne 15. prosince od 17:00 hodin v sále kulturního domu. Vstupné 50 Kč. Těší se na Vás pořadatelé.

Mikulášský jarmark

Obec Ženklava ve spolupráci se základní a mateřskou školou, spolkem rodičů a zahrádkářů Vás srdečně zvou na mikulášský jarmark a rozsvícení vánočního stromu. Akce se koná 6. prosince od 16:00 hodin u kostela. Čeká Vás vánoční jarmark s podporou místních firem, s prodejem výrobků dětí, ale také s cukrovím našich maminek a babiček. Dále Vás čeká vánoční koncert skupina Tři vykřičníky, vystoupení dětí dětí základní a mateřské školy, mikulášská nadílka a rozsvícení vánočního stromu. Zajištěno také bohaté občerstvení. Za nepříznivého počasí akce proběhne v sále kulturního domu. Všichni jste srdečně zváni.

Vánoční výstava

Kulturní komise pořádá předvánoční prodejní výstavu, která se koná v rodném domku Kristiána Davida od 29. listopadu do 1. prosince. Slavnostní zahájení výstavy proběhne v pátek dne 29. listopadu v 16:00 hodin vystoupením dětí základní a mateřské školy. Občerstvení zajištěno. V sobotu a v neděli bude otevřeno od 14:00 do 18:00 hodin. Srdečně zvou pořadatelé.

 

Tvořivé dílny – vánoční

Zveme všechny na tvořivé vánoční dílny, a to v pátek dne 22. listopadu od 17:00 hodin v rodném domku Krisitána Davida. Je připraveno tvoření vánočních dekorací. Materiál je zajištěn. Doporučujeme si vzít s sebou tavnou pistoli. Těší se na Vás kulturní komise.

Umístění petice proti výstavbě nové cementárny

Obecní úřad s petičním výborem vám dávají na vědomí, že Petice proti výstavbě nové cementárny a rozšíření a prohloubení lomu ve Štramberku se nacházejí na těchto místech v Ženklavě:

 Obecní úřad 

Obecní hospoda

Jednota Coop

Hospůdka u Mitucha

Mateřská škola

Pivovar Zenke

Prodejna potravin Oáza

KVĚTINÁŘSTVÍ HELIS 

Petiční archy se budou na těchto místech nacházet v rámci otevíracích časů do úterý dne 12.11. večera.

Dále je možno také podepisovat elektronickou formou, kterou naleznete na ,,Facebookových,, stránkách obce.

V případě podpisu elektronické a papírové formy petice současně je brán zřetel zejména na vlastnoručně podepsanou možnost.

Lampiónový průvod

SPOLEK RODIČŮ VE SPOLUPRÁCI SE ZAHRÁDKÁŘI POŘÁDAJÍ V PÁTEK DNE 8. LISTOPADU SVATOMARTINKSÝ LAMPIÓNOVÝ PRŮVOD. SRAZ JE V 17.30 HODIN U KOSTELA. V CÍLI ZAJIŠTĚNO OBČERSTVENÍ A OCHUTNÁVKA SVATOMARTINSKÉHO VÍNA. MŮŽETE SE TĚŠIT I NA OHŇOSTROJ. TĚŠÍME SE NA VÁS.

Ztratil se pes slyšící na jméno RON

ZTRATIL SE PES PUDL, BÉŽOVÉ BARVY S OBOJKEM SE ZNÁMKOU I VODÍTKEM. JE ČIPOVANÝ A SLYŠÍ NA JMÉNO RON. POKUD MÁTE BLIŽŠÍ INFORMACE O TOMTO PEJSKOVI VOLEJTE PROSÍM NA TELEFONNÍ ČÍSLO 608 031 533 NEBO 602 502 299. MOC DĚKUJEME.

Drakiáda

SPOLEK RODIČŮ VE SPOLUPRÁCI SE ZÁKLADNÍ, MATEŘSKOU ŠKOLOU A TJ SOKOL ŽENKLAVA POŘÁDÁ DRAKIÁDU, KTERÁ SE KONÁ VE STŘEDU DNE 16. ŘÍJNA OD 17. HODIN NA FOTBALOVÉM HŘIŠTI. ČEKAJÍ VÁS SOUTĚŽE O NEJBAREVNĚJŠÍHO, NEJMENŠÍHO, NEJSTRAŠIDELNĚJŠÍHO, NEJHEZČÍHO RUČNĚ VYROBENÉHO DRAKA A O DRAKA S NEJDELŠÍM OCÁSKEM. OBČERSTVENÍ ZAJIŠTĚNO. PŘIJĎTE SE POBAVIT. TĚŠÍME SE NA VÁS. ZA NEPŘÍZNĚ POČASÍ BUDE AKCE PŘELOŽENA.

Velkoobjemový odpad

OZNAMUJEME OBČANŮM, ŽE VE DNECH 10. A 11. ŘÍJNA BUDE V NAŠI OBCI PROBÍHAT SBĚR VELKOBJEMOVÉHO A NEBEZPEČNÉHO ODPADU. VANY BUDOU PŘISTAVENY NA PROSTRANSTVÍ PARKOVIŠTĚ ZA PRODEJNOU COOP. SBĚR VELKOOBJEMOVÉHO ODPADU BUDE PROVÁDĚN VE ČTVRTEK 10. ŘÍJNA OD 8. DO 17. HODIN. DO TOHOTO ODPADU PATŘÍ NAPŘÍKLAD STARÝ NÁBYTEK, VÝROBKY Z KERAMIKY A PORCELÁNU, STARÉ HADRY, OBUV, PODLAHOVÉ KRYTINY, MATRACE. VANY BUDOU ODVEZENY AŽ V PÁTEK DOPOLEDNE. SBĚR NEBEZPEČNÉHO ODPADU BUDE PROVÁDĚN V PÁTEK 11. ŘÍJNA OD 13. DO 15. HODIN. DO TOHOTO ODPADU PATŘÍ ELEKTROSPOTŘEBIČE, PNEUMATIKY BEZ DISKŮ, POČÍTAČE, BARVY, ŘEDIDLA ČI JINÉ NEBEZPEČNÉ LÁTKY. V PÁTEK PŘI SVOZU NEBEZPEČNÉHO ODPADU MŮŽETE ODEVZDAT I POUŽITÉ OLEJE Z DOMÁCNOSTÍ. DĚKUJEME

Fotbal přípravky

TJ SOKOL ŽENKLAVA SI VÁS DOVOLUJE POZVAT V PÁTEK DNE 4. ŘÍJNA V 16.30 HOD. NA UTKÁNÍ PŘÍPRAVKY S LICHNOVEM. OBČERSTVENÍ BUDE ZAJIŠTĚNO. NA VAŠI ÚČAST SE TĚŠÍ POŘADATELÉ.